Лікувальне маточне молочко. Купить в Україні на пасиці
» » Лікувальне маточне молочко. Купить в Україні на пасиці

Корисні продукти, які виготовляють бджоли, відомі людям давно. Вони використовують їх у харчуванні, кулінарії, народній медицині та косметології. Одним із самих цінних продуктів бджолярства вважається маточне молочко. Це неповторний за своїм складом засіб, яким комахи годують своє потомство, а також главу сімейства – королеву. Як і ссавці вигодовують своїх дитинчат молоком, так і бджоли віддають своїм личинкам найцінніший і найкорисніший продукт.

Методи добування


Бджоли – один з яскравих прикладів працелюбності і чітке дотримання певного місця у соціальній ієрархії. Всі комахи у вулику, як частини пазла, кожний з яких знає своє місце і завдання. Маточне молочко здатні виробляти лише бджілки-годувальниці, які переробляють мед і пергу і продукують його завдяки спеціальним залозам. Вони здатні давати два типи молочка:
 • Більш рідке і бідніше за складом – для вигодовування звичайних личинок.
 • Густіше і багатше – для потреб новонародженої бджолиної матки.

бджолине маточне молочко

Бджолине маточне молочко знаходиться у стільниках і слугує повноцінним харчуванням майбутніх бджілок в перші дні їх існування. Такого харчу їм повністю вистачає для того, щоб прожити. Королева ж здатна вирости вдвічі більшою, живе близько 6 років і наділена унікальною, як для бджіл, здатністю розмножуватися. Адже у молочці другого типу вміст спеціального гормону перевищує в 10 разів, ніж у першому. Королівська порція захована у овальних колбах з воску. В них бджолина матка харчується і розвивається. Ці бджолині ємності мають назву - «маточники», саме з них і добувають молочко для лікувальних цілей. Ідеальний період для збирання продукту – літо, коли у вуликах багато нових маточників з молодим королівським потомством і свіжим раціоном для них.

Купити маточне молочко можна у нас, зателефонувавши за одним з телефонів:
+380984298830
+380955638797


Бджолиний продукт білого або кремового кольору, наділений характерним різким запахом та пекучим, кисло-солодким смаком. На відкритому повітрі воно швидко псується, а тому збирати його потрібно справжнім професіоналам. На сімейній пасіці «Веселий Шершень» цим займаються лише спеціалісти у цій справі. Вони добре знають як його правильно збирати і зберігати, адже продукт швидко обвітрюється і втрачає свої властивості.

Склад та властивості продукту


На цілющі властивості маточного молочка саме з точки зору ефективності застосування його в медицині, вперше звернув увагу лікар польського походження Ян Дзержон. У 19 ст світ побачив його працю, присвячену хімічному складові і користі використання бджолиного продукту. Але за відсутності практичних дослідів, широкого резонансу вона не отримала. Французький біолог Ремі Шоуен зумів довести користь продукту у лікуванні людей, представивши реальні результати, досягнуті з реальними пацієнтами. Після цього спостерігалася значна популярність маточного молочка у Старій Європі. І, хоча з часом вона трохи стихла, досі використовується в медицині та косметології.

Хімічний склад


У складі бджолиного продукту близько 400 активних компонентів, які гармонічно доповнюють і підсилюють один одного. Найбільш цінні з них – амінокислоти, містяться тут у великій кількості. Доволі складно назвати хоча б один продукт тваринного походження, який би міг похвалитися такою ж великою кількістю білків, які близькі людям за клітинною будовою.
Якщо розглядати склад маточного молочка у процентному співвідношенні, то він виглядатиме наступним чином:
 • вода – 65-70%;
 • суха речовина – 35-40% (білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мінерали, гормони, ферменти та інші біологічно-активні речовини.

Склад продукту у великій мірі залежить від добробуту конкретної бджолиної родини. Він може значно відрізнятися під впливом кліматичних умов, погодних, а також технології заготівлі.
Регіональний фактор значно впливає на вітамінно-мінеральний склад продукту. Хімічний склад:
 1. Амінокислоти, яких нараховується не менше 20 найменувань.
 2. Мікро- та макроелементи (цинк, хром, кальцій, калій, вісмут, натрій, ртуть, марганець, фосфор – всього близько сотні найменувань).
 3. Вуглеводи.
 4. Ферменти.

Окрім цього, в бджолиному маточному молочці присутні фітонциди (які вважаються природними антибіотиками), гормони та інші активні компоненти, які здійснюють вплив на здоров’я людини. Але вчені не припиняють знаходити все нові і нові сполуки. Повністю розкрити всі секрети продукту поки що не вдалося.
Для того, щоб повністю зрозуміти на скільки це чудодійний засіб, потрібно лише вдуматися: завдяки маточному молочку личинки всього лише за декілька днів перетворюються у робочих бджіл. У порівнянні з тією користю, яку може дати продукт при систематичному його вживанні, ціна на маточне молочко – мізерна. Здається, природа сама подбала про людей, створивши таких працелюбних комах.
цілющі властивості маточнго молочка

Користь бджолиного продукту для людини


Маточне молочко впливає практично на весь організм:
 • Позитивно впливає на роботу ЦНС. Продукт покращує стійкість організму до різного роду стресів, завдяки йому глюкоза швидше засвоюється, ріст і поділ клітин спинного та головного мозку покращується, значно покращується еластичність зорових нервів, позитивно впливає на пам’ять та здатність запам’ятовувати.
 • Також сприяє нормальній роботі серцево-судинної системи. Бджолиний продукт усуває прояви вегето-судинної дистонії, допомагає нормалізувати артеріальний тиск, зміцнити судини і капіляри, покращити склад крові, а також успішно перешкоджає тромбоутворенню і появі холестеринових бляшок.
 • Органи ШКТ. Молочко матки сприяє виділення шлункового соку цим самим прискорюючи обмінні процеси в організмі і засвоєння корисних елементів з їжі. Воно покращить апетит, посприяє нарощуванню м’язів, нормалізує травлення і усуне хронічні розлади.
 • Систематичне вживання продукту покращить роботу ендокринної системи. Нормалізує кількість гормонів вироблених наднирниками та щитоподібною залозою. Покращить стан репродуктивної системи, попередить виникнення аутоімунних захворювань.
 • Позитивно впливає на опорно-руховий апарат. Бджолині ліки знімають запалення у суглобах, допомагає відновити всі функції після серйозних пошкоджень та вікових дегенерацій скелету.
 • Сечо-статева система. Маточне молочко допомагає подолати гострі та хронічні захворювання статевих органів, пом’якшує прояви клімаксу, покращує потенцію у чоловіків, полегшує стан при менструації і вагітності, рятує від безпліддя, покращує лактацію.
 • Обмінні процеси в організмі. Бджолиний продукт сприяє очищенню організму, виведенню солів тяжких металів і радіонуклідів, прискорює клітинний поділ і відновлення тканин, значно відтягує старіння, покращує стан шкіри, зміцнює нігті та волосся.
 • Органи дихання. Маточне молочко бджіл значно пришвидшує процес одужання при вірусних та грибкових захворювань носоглотки, бронхів, легень, а також горла. Засіб широко застосовують у лікуванні туберкульозу та астми.
 • Імунна система. Бджолиний продукт пробуджує захисні функції організму, пришвидшує процес реабілітації після перенесених хвороб.

Маточне молочко при депресії теж широко застосовують. Воно не лише знімає симптоми хвороби, але й благотворно впливає на нервову систему в цілому.

Збір і зберігання


Заготівлю в достатніх об’ємах продукту можна розпочинати лише в період появи королівських личинок, коли бджоли-робітниці встигли створити для них маточники. Приблизно через 4-5 діб після будівництва «королівських покоїв» концентрація молочка найвища. Якщо не зробити цього вчасно, то королева підросте і з’їсть речовину.
Головне завдання бджоляра – вчасно зібрати молочко. Заготівля молочка – повністю ручна робота, без застосування будь-яких хімічних речовин. Здобутий продукт заморожують, в такому вигляді воно збереже всі корисні речовини і не зіпсується.

Як приймати маточне молочко правильно?


Маточне молочко для дітей і дорослих допоможе не лише у лікуванні багатьох хвороб, але й для профілактики їх розвитку. Найефективніший спосіб вживання «королівського желе» – сублінгвальний - метод свіжого вживання, коли бджолиний продукт кладуть під язик і повільно розсмоктують до повного розчинення. Через слизову ротової порожнини молочко прямує прямо в кров, обійшовши агресивне середовище шлунка. Маточне молочко потрібно приймати регулярно і систематично.
Зазвичай у більшості немає можливості вживати продукт свіжим, через його здатність швидко втрачати лікувальні властивості.
Тому сімейна пасіка «Веселий Шершень» пропонує його у консервованому та сухому вигляді.
Для більшого ефекту маточне молочко вживається разом із іншими бджолиними продуктами. Вживають за 30 хвилин до прийому їжі один раз на добу. Кладуть під язик стільки продукту, як сірки на сірнику. Цієї кількості біостимулятора буде достатньо.
маточне молочко в маточнику

Маточне молочко не лише їдять, його використовують і зовнішньо, і ректально, і вагінально, застосовують у приготуванні ванночок і обгортувань.
Ціна на маточне молочко бджіл залежить від того, що видобуається його дуже мало за один раз. Тому, якщо пропонують продукт за зовсім низькою ціною, потрібно задуматися.

Застосування


Хвороб, які можна вилікувати за допомогою бджолиного продукту – безліч. Кожного разу їх список доповнюється, досліджуються нові властивості. Найбільш поширені хвороби, при яких апітерапевтами і традиційними лікарями рекомендується застосування бджолиного маточного молочка:
 1. Захворювання крові різного походження. Сюди відноситься як залізодефіцитна анемія, так і порушення згортання крові, а також ліпідно-соляного балансу.
 2. Аутоімунні захворювання, при яких імунітет направляє свої сили проти людського організму – цукровий діабет, червона вовчанка, псоріаз, екзема, розсіяний склероз.
 3. Захворювання серця та судин. Слід згадати про ішемію, стенокардію, аритмію, інфаркти міокарду, артеріальні гіпертензії, варикозне розширення вен, гіпотонію, атеросклероз, інсульти і тромбофлебіт.
 4. Жіночі проблеми – аменорея, нестабільний цикл, безпліддя, клімакс, запальні процеси, ендометріоз та доброякісні новоутворення.
 5. Захворювання верхніх та нижніх дихальних шляхів – синусити та риніти, фарингіт, грип, трахеїт, ГРЗ і більш серйозні - бронхіт, пневмонія, астма і навіть туберкульоз.
 6. Різноманітні ураження слизової рота – починаючи від гінгівіту та стоматиту до пародонтозу.
 7. Захворювання слизової ока.
 8. Хвороби, які пов’язані з органами ШКТ – виразка шлунку, гастрит, панкреатит, діарея, метеоризм, ззага, геморой, закреп, та хвороби печінки і жовчного міхура.
 9. Хвороби сечовивідної системи – ниркова недостатність, наявність піску та каменів у нирках, хронічний пієлонефрит.
 10. Захворювання нервової системи – безсоння, психічні розлади, депресії, шизофренія, алкогольна залежність, неврози, епілепсія, мігрень.
 11. Знижений імунітет.
 12. Порушення функцій опорно-рухового апарату – травмування, переломи різної складності, забої, розтягнення, артрит, артроз, остеопороз, радикуліт.
 13. Дерматологічні та проблеми з волоссям.
 14. Чоловічі хвороби – проблеми з потенцією та репродуктивною функцією.
 15. Уповільнення розвитку у дітей.
 16. Ендокринні захворювання, включаючи ожиріння.
 17. Стареча слабість.
 18. Онкологічні захворювання.

Протипоказання


Якщо мова йде про ті нечисельні протипокази, то для початку необхідно звернути увагу на наявність індивідуальної непереносимості продукту. Крім того, ні в якому разі не можна застосовувати маточне молочко людям з хворобою Аддісона (захворювання, при якому кора наднирників продукує більше кортизолу, ніж потрібно організму), а також гіпертонію, тому що маткове молочку часто прописується апітерапевтами для лікування гіпотонії (тобто воно підвищує рівень тиску в крові).

Придбати маточне молочко в Україні можна за телефоном:
+380984298830
+380955638797


У разі виникнення будь-яких реакцій, потрібно припинити вживання або зменшити дозу. Як тільки це буде зроблено, симптоми повинні зникнути. Отруїтися чи завдати сильної шкоди маточним молочком практично неможливо.

Рейтинг:
(голосов: 0)

Делись с друзьями:
Комментарии

НАПИСАТЬ КОММЕНТАРИЙ

Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчёркнутый текст Зачёркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищённой ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Введите код:
Популярные новости
Новость дня
Протипоказання при прийомі бджолиного пилку

Протипоказання при прийомі бджолиного пилку

Апітерапевт, зважаючи на протипоказання при прийомі бджолиного пилку, допоможе визначитися з доцільністю вживання і дозою. Займатися самолікуванням не варто, адже таким чином можна зробити ще гірше.
Користь бджолиного пилку для чоловіків та жінок

Користь бджолиного пилку для чоловіків та жінок

Бджолиний пилок для чоловіків та жінок вважається одним із найдієвіших біостимуляторів. Пилок бджіл рекомендують вживати не лише пасічники, але й досвідчені апітерапевти. В чому ж сила продукту:
Який термін зберігання бджолиного пилку. Як зберігати

Який термін зберігання бджолиного пилку. Як зберігати

Для того щоб пилок приніс лише користь, потрібно знати який термін зберігання бджолиного пилку. Будь-який продукт, який вживається людиною, має свій строк придатності
Заказать звонок