Збір і отримання маточного молочка. Як це робити правильноВсі люди (і ті, хто ніколи не бував на пасіці), знають, що бджолина сім'я має свою «королеву» – матку – особину, яка займається збільшенням популяції свого «королівства». Так ось вона відкладає яйця, але вони не всі однакові, так як деякі з них будуть вирощуватися для того, щоб згодом стати матками, а деякі – будуть звичайними робочими бджолами. Перші кілька днів личинки нічим не відрізняються, їх поміщають в маточники і харчуються вони воістину «королівським» продуктом, під назвою маточне молочко, як утворюється яке буде написано нижче.

как собрать пчелиное маточное молочко


Після цього бджілок поділяють: ті, які призначені для роботи, починають харчуватися пергою (законсервованої бджолиним пилком), а личинки бджолиної матки мають все такий же «Королівський» раціон. Власне кажучи, інтерес до цього продукту у багатьох виникає через те, що звичайна бджола живе всього лише кілька місяців, а матка-кілька (5-7) років. Можливо, це і є той самий "еліксир довголіття і здоров'я", який всі так довго шукають?

Що собою являє і як утворюється продукт?Маточне молочко являє собою продукт, який бджоли годувальниці готують з перги і секрету своїх верхньощелепних залоз. Спочатку матка відкладає личинку в желобоподобную воскову осередок, а потім бджілки-годувальниці буквально «заливають» її живильною сумішшю. На вигляд "королівське желе «(так його називають через желеподібної консистенції і того, що їдять його тільки» королеви") має вигляд желеподібної сметани бежевого колір (з жовтуватим відтінком) з кисло-пекучим смаком і специфічним запахом.

Купити маточне молочко можна у нас, зателефонувавши по одному з телефонів:
+380984298830
+380955638797


Він на 60% складається з води, тому на відкритому вухом повітрі швидко висихає і втрачається свої властивості, через що будь-яке відео отримання маточного молочка завжди містить інформацію про те, як його правильно «законсервувати». Продукт відноситься до категорії калорійних (близько 150 ккал на 100 грамів), але так як приймати його потрібно по 1-2 грами, фігурі він ніяк не зашкодить.

Хто займається виробництвом і що для цього потрібно?

Природно, отриманням "королівського желе" займаються пасічники, і треба сказати, що вони ставляться до цього процесу дуже серйозно. На кожній пасіці, де відбувається збір маточного молочка, повинна бути спеціально обладнана лабораторія – кімната, де стоїть обладнання для швидкого сушіння або заморожування продукту. Перед процесом отримання фахівець ретельно миє руки, одягає білий халат і шапочку (якщо виробництвом займається жінка, то на її нігтях не повинно бути лаку, в ідеальному варіанті – руки повинні бути одягнені в рукавички).

Крім цього, за 30 хвилин до роботи в лабораторії потрібно вимити підлогу і трохи провітрити повітря (повітря повинен бути теплим і вологим). Всі ці маніпуляції дуже важливі, так як вони допомагають зберегти склад продукту в первозданному вигляді. Королівське желе збирають в травні (перед початком збору меду), тому навесні з метою отримання великого» врожаю " рекомендується забезпечити бджолиним сім'ям додаткову підгодівлю (для цього багато хто використовує цукровий сироп по 0,5 літрів через день). Також, перед тим як збирати маточне молочко потрібно підготувати додаткові інструменти, які фахівець буде використовувати під час роботи:

 • новий медичний скальпель;
 • скляну паличку, оброблену спиртом;
 • текляні ємності для складання отриманої речовини, оброблені гарячим воском (вчені вважають, що нативне «королівське желе» здатне вступати в реакції хімічної взаємодії навіть з таким відносно нейтральним речовиною, як скло).


как добывают маточное пчелиное молочко


Технологія і процес отримання
Насправді кожен Пасічник має свої секрети отримання маточного молочка, але в основному технологія виробництва цієї цілющої речовини відбувається в єдиному "форматі", згідно з яким фахівець спочатку вирощує маточники всередині вулика (тобто без вилучення бджолиного гнізда), а потім виробляє наступні дії:

 • зібрані рамки з личинками і «королівським желе» відразу ж після збору приносять в лабораторію (природно, бджіл на них бути не повинно) і розміщують їх на попередньо продезінфікованої спиртом дерев'яної поверхні;
 • після цього розігрітим медичним скальпелем швидко зрізують верхню частину маточника разом з личинками (зріз доходить до рівня сметаноподібної маси, так як личинки в основному лежать на поверхні), якщо деякі личинки не видаляються з допомогою скальпеля, то їх можна акуратно прибрати дерев'яною паличкою з загостреним кінцем (за типом зубочистки), на відео виробництва маточного молочка добре видно як відбувається цей процес і цієї деталі слід приділити особливу увагу, тому що личинки можуть суттєво знизити якість готового продукту;
 • наступним етапів є отримання " Королівського желе, яке відбувається за допомогою звичайної скляної палички або спеціального вакуумного апарату:
 • перший метод досить простий, а полягає він у тому, що» желе " Пасічник збирає вручну за допомогою скляної палички, використовуючи її як лопатку (при провертанні палички в осередку, все її вміст зчіплюється з нею і перетворюється в один невеликий грудку);
 • другий метод значно простіше, тому що для збору знадобиться всього лише невеликий вакуумний пристрій і по черзі підносити його до воскових осередків, але, як правило, його використовують тільки на дуже великих пасіках (де знаходиться більше 30 бджолиних сімей);
 • про це вже було написано вище, але варто сказати ще, що перед тим як зібрати бджолине маточне молочко, потрібно підготувати стерильні скляні ємності для його зберігання, тому що завершується процес його отримання саме тим, що Пасічник складає отриману масу в баночки і щільно їх закупорює.


Якщо брати середнє значення, то з однієї сім'ї можна отримати близько 150 грам цієї маси, до того ж слід пам'ятати, що всю її забирати не можна, так як бджілки все-таки теж повинні чимось харчуватися (до слова, віддають вони його з великим небажанням, так що забирати рамки з доказу потрібно гранично акуратно).

Як і скільки його можна зберігати?

Звичайно, виробництво маточного молочка не закінчується на його отриманні, адже при неправильних умовах зберігання воно практично моментально втрачає практично всю свою користь. У нативному вигляді (без добавок і домішок) його зберігають тільки в морозилці, при цьому термін такого зберігання обмежений 12-ма місяцями. Але так як транспортувати такий продукт досить незручно (так, і транспортування в ємностях, що підтримують певну температуру, коштує досить дорого) найчастіше його продають у вигляді медової суміші. Щоб швидко законсервувати отримане речовина, перед тим як збирати маточне молочко, відео цього процесу вже описано, потрібно приготувати трохи рідкого меду, в ємність з яким можна буде відразу трохи «желе».

получение маточного молочка


Головне-це правильно підібрана дозування (у різних виробників можуть бути неоднакові цифри, але в основному фахівці радять на 100 грам меду класти один грам «желе»). Перевагою застосування медової суміші є те, що її можна давати дітям (вони сприймають її не як ліки, а як звичайний десерт), а також в тому, що мед перебиває кисло-пекучий смак основного інгредієнта і робить процес лікування набагато приємніше.

Дізнавшись про те, як добувають маточне бджолине молочко, багатьом людям стає цікавою інформація про те, як зберегти його властивості на тривалий час, адже в суміші з медом його можна зберігати максимум рік (хоча пасічники рекомендую вжити його за шість місяців, тому що з плином часу користь цієї суміші зменшується). Для тривалого зберігання даного продукту його ліофілізують-свіжозібране "желе" трохи розбавляють водою (пропорції виробники не розголошують) і висушувати в спеціальних камерах при температурі-30-50 градусів.


В результаті цих маніпуляцій виходить порошок біло-жовтого кольору (ліофілізат), який фасують з скляні флакони, закупорюють гумовими кришками і відправляють споживачам. Ліофілізат добре вбирає воду. Тому зберігати його потрібно тільки герметично запакованим і в сухому місці.

Ще одним способом консервування є адсорбція. Це дуже простий метод, тому що після того, як добувають маточне молочко, його просто змішують з суміш адсорбентів (глюкоза і лактоза в рівних пропорціях), після чого воно набуває вигляду гранул білого кольору і стає приємним на смак (солодким). Гранули також зберігають у герметичних тарах, тому що вони притягують вологу. Термін зберігання обмежується одним роком.Цікава інформаціяЗа часів Радянського Союзу був придуманий ГОСТ, який визначив всі позиції того, як отримують маточне молочко бджолине і в сучасний час. Згідно з правилами, прописаними в документі, його потрібно упаковувати в ємності по 300-500 грамів, які піддаються швидкому заморожуванню, і зберігати в такому вигляді до подальшої переробки (тобто транспортувати їх в замороженому вигляді не можна). Хоча нещодавно один росіянин запропонував новий метод консервування продукту-моментальне консервування і заморожування індивідуальних доз» Королівського желе " в пластикових, невеликих контейнерах, придатних для тривалого транспортування, так кожен зможе отримати його в нативному вигляді зі збереженням всіх якостей і властивостей. На жаль, поки, цей метод не користується популярністю, але цілком можливо, що через деякий час цей продукт бджільництва будуть продавати тільки так.

Замовити маточне молочко можна за телефонами:
+380984298830
+380955638797


Звичайно, отримання маточного молочка-це дуже відповідальний процес, який вимагає від людини, яка ним займається, підвищеної уваги, ефективності і концентрації. Саме тому таку роботу довіряють тільки тим людям, які дуже люблять працювати з бджолиними сім'ями і дарувати людям «здоров'я» в скляних, герметично закупорених, ємностях.

З повагою сімейна пасіка "Веселий Шершень"! banner

Мы Всегда Рады Проконсультировать
По Любому Интересующему Вас Вопросу.
Калькулятор приема продуктов пчелы
Возраст
Заказ
×

Отзывы

Что о нас говорят клиенты

Принимал курс по лечению хронического простатита. Сделал как рекомендовали на пасеке «Веселый Шершень» - 2 курса с перерывом. На первом месяце приема почувствовал какие то изменения в предстательной, но воспаление до конца не ушло. При приеме второго курса стал чувствовать себя намного лучше. Уже 8 месяцев как не беспокоит предстательная. Очень Вам благодарен за ваши продукты и за оказанную консультацию.

Фото
Игнатенко Владислав

Артемовск

Спасибо Дмитрий и Ольга за Вашу продукцию, а особенно за глазные капли. Страдаю глаукомой уже много лет. Болезнь прогрессирует, но благодаря Вашим каплям чувствую что прогресс уменьшился и видеть немного лучше стала. Жаль что они не излечивают данную болезнь, но и на этом огромное спасибо.

Фото
Лариса Ивановна

Киев

Долго искала свечи от геморроя на натуральной основе, так как в аптеке очень часто в состав свечей входит какой хим препарат. Увидела, что на семейной пасеке Веселый Шершень в состав входит только масло какао и прополис. Очень обрадовалась и сразу же заказала. Свечами осталась довольна – проблема решена не до конца, но прогресс существенный.

Фото
Раиса Павловна

Винница

Много лет уже как перешла на натуральную косметику. Часть делаю сама, беря информацию в интернете, часть покупаю. А вот от вашего крема питательного я просто в восторге. Пользуюсь постоянно и для лица и для рук. Да и мыло медовое то же теперь в нашей семье есть постоянно. На супермаркет не променяем.

Фото
Крючко Валентина

Запорожье

Дуже дякую Вам, Ольга за гарний рекомендований продукт – настій воскової молі. Моя дитина (дівчинка 7 років) постійно хворіла на запалення бронхів і ми часто проводили багато часу по лікарнях, в яких крім антибіотиків нічого не давали. Почала шукати народні способи лікування бронхіту і знайшла Вас. Моя дитина почала набагато менше хворіти і легше переносити захворювання. Також окремо дякую за бджолину пергу для імунітету.

Фото
Каноненко Ольга

Винница

Перенес серьезный кризис и получил инсульт. Моя дочь нашла информацию что хорошо помогает при данной проблеме для восстановления восковая моль. Позвонив мы получили консультацию, что лучше принимать курсом восковую моль с настойкой подмора. Так и сделали. Принимаю уже 4 месяц. Изменения на лицо. Но для полного восстановления хочу еще попринимать 2-3 месяца. Спасибо вам и вашим пчелкам за хорошие продукты.

Фото
Иван Федотович

Днепропетровск

Применяем Ваш курс повышения иммунитета всей семье и это первый год, когда мы с мужем не болели вовсе, а дочка только 1 раз. Мы очень довольны и впредь будем вашими постоянными клиентами.

Фото
Сергей и Валентина Мирошниченко

Киев

Как кормящая мама при кормлении ребенка появилась проблема с лактацией на 6 месяце. Вычитала что очень хорошо помогает Апилак на основе маточного молочка, но чистое маточное молочко оказывает действие еще сильнее. Мы заказали на семейной пасеке данный продукт. И уже после 4 дней приема молоко возобновилось в нужном объеме, а через 2 недели приема пришлось сцеживать лишнее. Очень понравился Ваш продукт. Теперь задумалась о курсе поднятия иммунитета. Спасибо за помощь.

Фото
Марина

Васильевка

Огромное спасибо пчелкам и Веселому Шершню. Болею много лет сахарным диабетом. Кроме медикаментов и особого питания ничего не помогает в жизни. Но я оптимист и стараюсь еще заниматься здоровым образом жизни. Покупая акационный мед у Дмитрия, он посоветовал приобрести настойку пчелиного подмора для понижения сахара. Не очень доверяя я приобрела. И сделала это не зря. По истечении 1 месяца сахар стал реже повышаться (чаще была виновата сама, так как не соблюдала диету). Пропила уже 3 месяца. Чувствую себя гораздо лучше. Какая то даже работоспособность появилась. Дмитрий, огромное человеческое спасибо Вам.

Фото
Лакута Валентина

Донецк

Дмитро, велике спасибі за смачний соняшниковий мед і за прополісний мед. Вживали заздалегідь і всю зиму вся наша велика родина не хворіла. Тільки онук небагато. На наступний сезон замовимо знову заздалегідь.

Фото
Дашко Іван

Львів

Страдаю много лет гайморитом. Как пробили, так стал постоянным «клиентом» больницы. Заказывая мед на пасеке «Веселый Шершень» увидел мазь Стоп гайморит и решил попробовать, так как цена была довольно таки демократичная. И после 2 недель использования увидел улучшения. С моим хроническим запущенным гайморитом чувствовать себя стал лучше. Рекомендую.

Фото
Пахомов Сергей

Харьков

Проходил лечение на семейной пасеке «Веселый Шершень» по лечению аденомы простаты. Произошло сильное воспаление от переохлаждения и сильно воспалилась предстательная. Да и врачи диагностировали увеличение аденомы. После 2 недель приема курса почувствовал что частично ушло воспаление. А уже после 2 месяцев приема воспаление исчезло. Аденома не уменьшилась после сделанного УЗИ в конце курса, но и не наблюдалось увеличение. Спасибо за оказанную консультацию и помощь. В ближайшее время планирую пройти еще один курс.

Фото
Игорь Марчук

Одесса

После года лечения от туберкулеза легких и устойчивости к медикаментам в больнице сам врач порекомендовал попробовать настойку восковой моли. Долго искал в интеренете и остановился на семейной пасеке «Веселый Шершень», где получил полную консультацию и после получения продукции дали инструкцию по применению. Также заинтересовала схема лечения туберкулеза восковой моли с настойкой прополиса, так как больше нигде такого не слышал. Уже через 3 месяца приема заболевание перешло в закрытую форму и к 7 месяцу исчезли и дыры. Сейчас, будучи уже здоровым, пропиваю профилактически 3-4 раза в год. Спасибо за вторую жизнь.

Фото
Владимир

Харьков

Мой сын уже много лет болеет псориазом и мы перепробовали наверное уже пол аптеки препаратов от данного заболевания. Практически все или не дают эффекта, или вызывают аллергию. Вычитала, что очень хорошо помогает прополисная мазь. Получив консультацию от Ольги, что именно 40% прополисная мазь хорошо справляется с данным заболеванием мы заказали и остались очень довольны. Теперь только ей и спасаемся. А самое главное – есть эффект и нет побочных действий данного продукта.

Фото
Крамаренко Ирина

Днепрорудный

Постоянно работаю на улице и на огороде. Часто обветриваются руки. Попробовала кремлевскую мазь использовать как крем. И мне безумно нравится. Теперь заказываю периодически данную мазь у Ольги.

Фото
Жанна Игнатьевна

Кременчуг

Оставить комментарий
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины