Мед: склад, корисні і шкідливі властивостіМед-основний продукт життєдіяльності бджіл, які є не просто ласощами, а ще й високоефективним лікувальним засобом. І ще в давнину було відомо, що продукти бджільництва відіграють дуже важливу роль в підтримці людського здоров'я, і саме з цієї причини апітерапія (лікування бджолами) в усі часи залишалася популярною. Сьогодні окремо і дуже ретельно варто обговорити склад меду, тому що весь широкий спектр застосування даного продукту залежить якраз від, які речовини входять до його складу.

Склад меду натурального: хімічний і вітамінний


Мед являє собою унікальний за складом і властивостями продукт, який за своєю біологічно активної та енергетичної цінності в кілька разів перевищує такі корисні для людського організму продукти харчування як куряче м'ясо, горіхи і навіть деякі овочі (морква, капуста, бобові і так далі).


До складу даного продута бджільництва входить величезна кількість амінокислот, вітамінів, ферментних речовин і гормонів росту, тому він здатний покращувати якісний і кількісний вміст формених елементів крові, стимулювати роботу імунної системи (при його прийомі поліпшується не тільки загальний імунітет, а й місцевий) і приводити в норму кровоносне тиск. Додатково потрібно сказати про те, що мед надавати позитивний вплив на синтез гормонів. І дослідження, проведені вченими кілька років тому, показали, що люди, які регулярно додають його в свій раціон, набагато рідше страждають від всіляких ендокринних захворювань. При цьому під час його регулярного вживання людський організм здатний самостійно захистити себе від патогенної дії бактерій, тому включати продукти бджільництва в свій харчовий раціон варто навіть здоровим людям.

Купити мед різних сортів можна у нас, зателефонувавши по одному з телефонів:
+380984298830
+380955638797Хімічний склад
На окрему увагу заслуговує хімічний склад меду, адже в різних сортах даного продукту міститься кілька сотень різноманітних хімічних сполук. Якщо говорити більш конкретно, то приблизно на 20% основний продукт бджільництва складається з води, а решта 80% залишаються на сухі речовини.

Додатково варто сказати про те, що приблизно три частини залишилися 80% сухих речовин займають моносахариди, які відомі навіть дітям – це глюкоза і фруктоза. Однак крім них в даному продукті виявлена також сахароза, мальтоза і маса інших цукрів, правда, їх концентрація, протягом процесу «дозрівання» меду змінюється. Наприклад, зрілий продукт практично не містить сахарозу (або її концентрація прагнути до нуля), але в ньому може бути виявлена набагато більша кількість тієї ж мальтози, якщо порівнювати його з молодим. Відповідно, зрілий продукт засвоюється набагато швидше і приносить людському організму більш відчутну користь.

Важлива інформація! Кожен сорт меду має індивідуальне процентне співвідношення вуглеводів, від якого, по суті, залежить його структура – тобто він може бути рідким або щільним. Тут варто розуміти, що глюкоза має здатності до підвищеної кристалізації, тому продукт бджільництва з її високою концентрацією кристалізується дуже швидко. Однак є такі сорти основного бджолопродукту, які досить довго залишаються в рідкому стані – акацієвий або кипрейний мед, тому що в них серед цукрів переважає глюкоза. Процес кристалізації також можуть уповільнювати декстрини, при цьому падевий мед перевершує квітковий в процентному співвідношенні за їх змістом, тому і кристалізується він зазвичай повільніше.


Крім усього перерахованого вище хімічний склад меду представлений також наступними групами сполук:

 • азотистими сполуками;
 • мінеральними речовинами і вітамінами;
 • ароматичними сполуками;
 • амінокислота;
 • фермент;
 • гормональними сполуками;
 • органічними та неорганічними кислотами.Азотисті речовини
В наявності азотистих речовин складі основного продукту життєдіяльності що обумовлено тим Селени ми ферментами бджолу і їх наявністю в квітковому пилку, яка є сировиною для виробництва меду. Азотисті компоненти представлені двома групами-білкової і небілкової.

таблица веществ в меде


Присутність в продукті білкових азотистих сполук представлено в основному ферментами, які здатні посилювати реакції синтезу або розпаду тих чи інших хімічних речовин (таблиця їх складу в меду представлена на зображенні). Примітно те, що кожен фермент в даному бджолопродукті відповідає за протікання тільки однієї хімічної реакції, і після її завершення він залишається практично в незмінному вигляді (саме тому вчені і називають їх каталізаторами).

Мінеральні речовиниМінеральний склад даного продуктів дуже багатий, адже за вмістом мікроелементів даний бджолопродукт практично не має собі рівних в природі. Щодо того, які мінеральні речовини меду можна вважати найкориснішими для організму, вчені не говорять, тому що в його складі їх налічуватися більше 40 найменувань, і кожен макро або мікроелемент надає ту чи іншу цілющу дію на організм.

Мінеральний склад продукту багато в чому представлений такими сполуками, як фосфор, магній, залізо, марганець, алюміній, нікель, цинк, хлор, натрій і калій. Зміст і найменування мікроелементів може змінюватися в залежності від сорту бджолопродукту, причому в темних сортах їх набагато більше, ніж у світлих.

Важливо! Вміст мінеральних сполук в меду називається зольністю!


БарвникиСорти меду, як відомо, відрізняються не тільки за якісним і кількісним змістом чисельних компонентів, а ще й за кольором, який в основному залежить від наявності (або відсутності) в його складі, власне кажучи, фарбувальних речовин або амінокислот (деякі з них мають досить виражене забарвлення). Щодо фарбувальних речовин, то в їх ролі виступає хлорофіл, каротин, танін і антацидні сполуки. Залежно від цього бджолопродукт може мати колір від жовтого до темно-коричневого, іноді зустрічаються навіть зеленуваті відтінки. В процесі зберігання його забарвлення іноді змінюється, причому колір темніше, тому що концентрація фарбувальних речовин збільшується під дією температури (особливо при неправильному зберіганні).

Ароматичні речовиниАроматичні речовини меду представлені великою кількістю ефірних масел, альдегідів, кетонів або спиртів, які виявляються в складі квіткового пилку. Саме дана група сполук надає меду неповторний аромат, відтінок якого якраз залежить від того з якої рослини бджолу збирали пилок. Речовини утворюються під час процесу дозрівання бджолопродукту, під дією хімічних реакцій ферментації тих чи інших хімічних сполук.

химическая таблица


Важливо! Далеко не кожен сорт описуваного бджолопродукту має сильно виражений аромат (наприклад, акацієвий сорт або кіпрейний практично не пахнуть), але є і такі сорти, які можна дізнатися по запаху навіть «здалеку». Окремо варто сказати про те, що ароматичні сполуки летючі, тому з часом запах слабшає (особливо в тому випадку, якщо продукт зберігається не герметичній посуді).

ВуглеводиВуглеводний склад даного продукту розглянуто трохи вище, адже саме вуглеводами представлена найбільша частина процентного співвідношення маси його сухих речовин. Вуглеводи-це фруктоза, глюкоза, сахароза і мальтоза (і перераховувати їх все безглуздо, тому що всього їх можна виявити близько 25 видів, в залежності від сорту). Вуглеводні сполуки утворюються в процесі збору сировини бджолами з медоносних рослин, і як раз вони визначають те, наскільки корисним, поживним і корисним буде склад меду.

Фруктоза. У процентному співвідношенні фруктоза в складі продукту міститься в 33-42%. Вона є найсолодшим вуглеводом, має високий ступінь гігроскопічності, а її головною особливістю є те, що вона здатна накопичуватися в тканинах печінки і служити тривалим джерелом енергії.
Глюкоза. Продукт, вміст якого в основному бджолопродукті досягає 27-36%. Вона дозволяє наситити клітини енергією (як відомо, саме глюкоза стає остаточним продуктом циклу Кребса). Вона потрапляє в кров при всмоктуванні через шлунок, і легко переробляється організмів в енергію (її солодкість поступається вищеописаному вуглеводу) і легко проходить процес кристалізації.
Також вуглеводний склад продукту представлений дисахаридами, серед яких особливої уваги заслуговує сахароза, мальтоза і декстрини.

ФерментиФерментативний склад бджолопродукту представлений декількома видами ферментів, які, по суті, відносяться до підкласу азотистих сполук. Серед них особливої важливої уваги заслуговують, амілаза, інвертаза і каталаза. Причому амілаза розщеплюється на залишають крохмалю, а каталаза володіє окислювально-відновної здатністю.
Важливо! Саме під дією ферменту інвертази відбувається процес розщеплення глюкози і фруктози, що робить останні речовини неймовірно корисними для організму.


В цілому, саме ферменти формують вуглеводні складові основного бджолопродукту, але потрібно пам'ятати про те, що при його неправильному фасуванні або порушенні температурного режиму зберігання активність ферментів істотно знижується, а їх користь в рази зменшується.

Органічні та неорганічні кислотиКислотність основного бджолопродукту обумовлена наявністю в його складі органічних (в більшій кількості) і неорганічних кислот. Щодо неорганічних сполук, то в складі меду виявлені фосфорна і соляна кислота, причому їх процентне співвідношення мінімально (близько 0,10%). Серед органічних кислот виділяється щавлева, яблучна лимонна, і молочна (зустрічаються і деякі інші кислоти). Вони не роблять ніякого впливу на смакові якості і цілющі властивості основного продукту, н надають йому практично непомітний кислуватий присмак і виконують роль консервантів – тобто збільшує його термін придатності.

Вітаміни
Вітамінний склад медаочень багатий, тому що він представлений декількома видами сполук. У процентному співвідношенні їх число є незначним, але навіть при невеликій концентрації рівень їх цілющого впливу на організм є неймовірно високим. Особливої уваги заслуговує вітамін С, корисні властивості якого в складі меду відрізняються різноманітністю, адже вони впливають практично на всі органи і системи в людському організмі. Однак, крім нього, в меду виявлені такі вітаміни, як РР, вітаміни групи в (в декількох варіаціях), пантотенова кислота і навіть біотин.

Харчова цінністьХарчова цінність меду залежить від наявності поживних речовин, виявлених в його складі. Завдяки досить складному математичному складу даний продукт є неймовірно корисним елементом їжі, який володіє неперевершеними смаковими і поживними властивостями. Поряд з цим він може виступати в якості консерванту і навіть лікувального засобу, про що, безсумнівно, багато хто обізнаний.

Харчова цінність речовини обумовлюється його високою зварюваністю, а його енергетичне користь за розрахунками становить 1300 кДж на 100 грам.

в чем разница натурального и промышленного медов


Що лікує мед?
Безумовно, наостанок варто обговорити питання про те, що лікує мед. Однак, відверто кажучи, набагато легше сказати про те, чого він не лікує, тому що завдяки високій концентрації вітамінів, мінералів, ферментів та інших груп лікарських речовин, а також їх постійної хімічної взаємодії (синергізму), він надає наступний вплив на організм:

 • покращує обмін речовин;
 • підвищує фізичну активність людини;
 • стимулює витривалість;
 • запобігає появі вікових змін шкіри і всього організму в цілому (багато людей вважають його "еліксиром молодості", причому, включений до складу засобів по догляду за шкірою, він діє нітрохи не гірше, ніж дорога професійна косметика);
 • нормалізує роботу ендокринної системи;
 • покращує потенцію, служить відмінним засобом для лікування і профілактики запалення простати у чоловіків;
 • лікує безпліддя(про його властивості в лікуванні безпліддя сказано нижче);
 • благотворно впливає на реологічні властивості крові-запобігає появі тромбів, стимулює синтез гемоглобіну і збільшує кількісний вміст формених кров'яних тілець-лейкоцитів, еритроцитів;
 • покращує роботу серцевого м'яза;
 • сприяє регенерацію всіх органів і тканин, покращує їх відновлення після тривалих курсів хіміотерапії.Замовити мед різних сортів в Україні можна за телефонами:
+380984298830
+380955638797Варто правда зробити акцент і на тому, що незважаючи на багатий спектр біологічної активності, як і у будь-якого іншого продукту бджільництва, у меду є протипоказання до прийому. Його не можна приймати людям з індивідуальною алергією (виникає тільки у 0,5% людей), а також тим, хто страждає від порушень згортання крові (вітамін К, який є в його складі, може тільки погіршити цю проблему). Всім іншим прийом даного бджолопродукту ніякої шкоди не принесе.

Безпліддя і продути бджільництваПрактика та відгуки споживачів показують, що за допомогою даного продукту вже мільйони сімейних пар змогли обзавестися дітьми, хоча до цього відчували певні труднощі в цьому питанні і навіть зверталися за допомогою до висококваліфікованих фахівців. За статистикою люди не можуть зачати дитину не через серйозні проблеми зі здоров'ям, а через те, що вони просто відчувають сильний стрес (у зв'язку з проблемами на роботі), відчувають хронічну втому або страждають від дефіциту вітамінів в організмі. І вирішити всі ці "проблеми" можна просто за допомогою регулярного вживання головного бджолиного продукту, який не тільки допоможе усунути ознаки стресу і нервової напруги, а також організму досить корисних вітамінів і мікроелементів для того, щоб не тільки зачати, а й виносити здорову дитину (кращого вітамінного засобу при вагітності навіть не придумаєш).

В якості невеликого висновку можна сказати про те, що з огляду на те, що регулярне застосування даного продукту бджільництва допомагає запобігти і вилікувати розвиток практично будь-якого відомого людству захворювання, тому його без перебільшення можна назвати одним з найбільш корисних продуктів апітерапії. Головне-це приймати ліки курсами і відповідно до всіх правил вживання, адже тривалий і позитивний результат лікування за допомогою цього засобу повністю залежить саме від цього фактора.

З повагою, сімейна пасіка «Веселий Шершень»! banner

Мы Всегда Рады Проконсультировать
По Любому Интересующему Вас Вопросу.
Калькулятор приема продуктов пчелы
Возраст
Заказ
×

Отзывы

Что о нас говорят клиенты

Принимал курс по лечению хронического простатита. Сделал как рекомендовали на пасеке «Веселый Шершень» - 2 курса с перерывом. На первом месяце приема почувствовал какие то изменения в предстательной, но воспаление до конца не ушло. При приеме второго курса стал чувствовать себя намного лучше. Уже 8 месяцев как не беспокоит предстательная. Очень Вам благодарен за ваши продукты и за оказанную консультацию.

Фото
Игнатенко Владислав

Артемовск

Спасибо Дмитрий и Ольга за Вашу продукцию, а особенно за глазные капли. Страдаю глаукомой уже много лет. Болезнь прогрессирует, но благодаря Вашим каплям чувствую что прогресс уменьшился и видеть немного лучше стала. Жаль что они не излечивают данную болезнь, но и на этом огромное спасибо.

Фото
Лариса Ивановна

Киев

Долго искала свечи от геморроя на натуральной основе, так как в аптеке очень часто в состав свечей входит какой хим препарат. Увидела, что на семейной пасеке Веселый Шершень в состав входит только масло какао и прополис. Очень обрадовалась и сразу же заказала. Свечами осталась довольна – проблема решена не до конца, но прогресс существенный.

Фото
Раиса Павловна

Винница

Много лет уже как перешла на натуральную косметику. Часть делаю сама, беря информацию в интернете, часть покупаю. А вот от вашего крема питательного я просто в восторге. Пользуюсь постоянно и для лица и для рук. Да и мыло медовое то же теперь в нашей семье есть постоянно. На супермаркет не променяем.

Фото
Крючко Валентина

Запорожье

Дуже дякую Вам, Ольга за гарний рекомендований продукт – настій воскової молі. Моя дитина (дівчинка 7 років) постійно хворіла на запалення бронхів і ми часто проводили багато часу по лікарнях, в яких крім антибіотиків нічого не давали. Почала шукати народні способи лікування бронхіту і знайшла Вас. Моя дитина почала набагато менше хворіти і легше переносити захворювання. Також окремо дякую за бджолину пергу для імунітету.

Фото
Каноненко Ольга

Винница

Перенес серьезный кризис и получил инсульт. Моя дочь нашла информацию что хорошо помогает при данной проблеме для восстановления восковая моль. Позвонив мы получили консультацию, что лучше принимать курсом восковую моль с настойкой подмора. Так и сделали. Принимаю уже 4 месяц. Изменения на лицо. Но для полного восстановления хочу еще попринимать 2-3 месяца. Спасибо вам и вашим пчелкам за хорошие продукты.

Фото
Иван Федотович

Днепропетровск

Применяем Ваш курс повышения иммунитета всей семье и это первый год, когда мы с мужем не болели вовсе, а дочка только 1 раз. Мы очень довольны и впредь будем вашими постоянными клиентами.

Фото
Сергей и Валентина Мирошниченко

Киев

Как кормящая мама при кормлении ребенка появилась проблема с лактацией на 6 месяце. Вычитала что очень хорошо помогает Апилак на основе маточного молочка, но чистое маточное молочко оказывает действие еще сильнее. Мы заказали на семейной пасеке данный продукт. И уже после 4 дней приема молоко возобновилось в нужном объеме, а через 2 недели приема пришлось сцеживать лишнее. Очень понравился Ваш продукт. Теперь задумалась о курсе поднятия иммунитета. Спасибо за помощь.

Фото
Марина

Васильевка

Огромное спасибо пчелкам и Веселому Шершню. Болею много лет сахарным диабетом. Кроме медикаментов и особого питания ничего не помогает в жизни. Но я оптимист и стараюсь еще заниматься здоровым образом жизни. Покупая акационный мед у Дмитрия, он посоветовал приобрести настойку пчелиного подмора для понижения сахара. Не очень доверяя я приобрела. И сделала это не зря. По истечении 1 месяца сахар стал реже повышаться (чаще была виновата сама, так как не соблюдала диету). Пропила уже 3 месяца. Чувствую себя гораздо лучше. Какая то даже работоспособность появилась. Дмитрий, огромное человеческое спасибо Вам.

Фото
Лакута Валентина

Донецк

Дмитро, велике спасибі за смачний соняшниковий мед і за прополісний мед. Вживали заздалегідь і всю зиму вся наша велика родина не хворіла. Тільки онук небагато. На наступний сезон замовимо знову заздалегідь.

Фото
Дашко Іван

Львів

Страдаю много лет гайморитом. Как пробили, так стал постоянным «клиентом» больницы. Заказывая мед на пасеке «Веселый Шершень» увидел мазь Стоп гайморит и решил попробовать, так как цена была довольно таки демократичная. И после 2 недель использования увидел улучшения. С моим хроническим запущенным гайморитом чувствовать себя стал лучше. Рекомендую.

Фото
Пахомов Сергей

Харьков

Проходил лечение на семейной пасеке «Веселый Шершень» по лечению аденомы простаты. Произошло сильное воспаление от переохлаждения и сильно воспалилась предстательная. Да и врачи диагностировали увеличение аденомы. После 2 недель приема курса почувствовал что частично ушло воспаление. А уже после 2 месяцев приема воспаление исчезло. Аденома не уменьшилась после сделанного УЗИ в конце курса, но и не наблюдалось увеличение. Спасибо за оказанную консультацию и помощь. В ближайшее время планирую пройти еще один курс.

Фото
Игорь Марчук

Одесса

После года лечения от туберкулеза легких и устойчивости к медикаментам в больнице сам врач порекомендовал попробовать настойку восковой моли. Долго искал в интеренете и остановился на семейной пасеке «Веселый Шершень», где получил полную консультацию и после получения продукции дали инструкцию по применению. Также заинтересовала схема лечения туберкулеза восковой моли с настойкой прополиса, так как больше нигде такого не слышал. Уже через 3 месяца приема заболевание перешло в закрытую форму и к 7 месяцу исчезли и дыры. Сейчас, будучи уже здоровым, пропиваю профилактически 3-4 раза в год. Спасибо за вторую жизнь.

Фото
Владимир

Харьков

Мой сын уже много лет болеет псориазом и мы перепробовали наверное уже пол аптеки препаратов от данного заболевания. Практически все или не дают эффекта, или вызывают аллергию. Вычитала, что очень хорошо помогает прополисная мазь. Получив консультацию от Ольги, что именно 40% прополисная мазь хорошо справляется с данным заболеванием мы заказали и остались очень довольны. Теперь только ей и спасаемся. А самое главное – есть эффект и нет побочных действий данного продукта.

Фото
Крамаренко Ирина

Днепрорудный

Постоянно работаю на улице и на огороде. Часто обветриваются руки. Попробовала кремлевскую мазь использовать как крем. И мне безумно нравится. Теперь заказываю периодически данную мазь у Ольги.

Фото
Жанна Игнатьевна

Кременчуг

Оставить комментарий
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины