Термін придатності меду в домашніх умовах
Люди, які займаються археологією, часто знаходять при розкопках досить цікаві речі – всілякі предмети побуту давнини, наприклад, або картини. І однією з найдивовижніших археологічних знахідок є горщики з медом, вік яких обчислюється сотнями, а іноді і тисячами, років. Сучасні фахівці не рекомендують зберігати головний продукт бджільництва так довго, тому обговорити термін придатності меду натурального при кімнатній температурі сьогодні варто кожній людині.

хранение меда в домашних условиях температура


Офіційний термін придатності меду
Фахівці вважають, що в природі мед може збережуться протягом дуже довгого часу (і знахідки археологів тільки підтверджують цей факт), тому що в його складі числиться величезна кількість корисних вітамінів і ферментів, що виділяються бджолиними залозами внутрішньої секреції, а бактерії в подібних умовах розмножуватися не можуть.

Однак громадськість цікавиться тим, скільки його можна зберігати в домашніх умовах, і практично всі офіційні джерела інформації говорять про те, що зберігати його можна протягом двох років. Обмежений період часу зберігання обумовлений тим, що в домашніх умовах на головний продукт бджільництва впливають такі фактори, як температура повітря, сонячні промені і вологість, під дією яких даний продукт втрачає свої корисні властивості.

Однак не можна не сказати про те, що досвідчені пасічники і бджолярі рекомендують купувати і, відповідно, вживати мед в свіжому вигляді, відразу після медозбору, тому краще купувати його в невеликих кількостях, але часто, щоб не доводилося хвилюватися з приводу довгого зберігання.

У чому криється секрет довговічності?Потрібно сказати, що досить тривалий термін придатності меду бджолиного обумовлений його хімічним складом. Справа в тому, що до складу даного продукту входять гігроскопічні цукру, які практично не містять вологи. Патогенні мікроорганізми в умовах вкрай низької вологості виживати просто не можуть, отже, зіпсувати продукт бджільництва вони не можуть. Додатково потрібно сказати про те,що даний продукт має високу кислотність (близько 3-4, 5 одиниць), а це є ще одним фактором, що блокує розвиток і розмноження патогенних мікроорганізмів в складі бджолопродукту.

Купити мед різних сортів можна у нас, зателефонувавши по одному з телефонів:
+380984298830
+380955638797Один з представників Каліфорнійського університету вважає, що у бджіл є особлива «магія», а весь процес виробництва основних бджолопродуктів чимось нагадує алхімію. Справа в тому, що нектар з якого бджоли готують мед, на 80% складається з води, але бджоли дуже швидко її висушують помахами власних крил. Більш того, смугасті трудівниці здатні виділяти фермент, який називається глюкоосидазой, при розкладанні якого відбувається утворення глюконової кислоти і перекису водню (додатково розповідати про бактерицидні властивості перекису немає сенсу, тому що про них чули навіть маленькі діти).

срок хранения меда при комнатной температуре


Однак незайвим буде сказати ще й про те, що термін зберігання меду в домашніх умовах залежить від того, в наскільки герметичній ємності він буде знаходитися (Археологічні розкопки підтверджують факт того, що герметично закриті судини дозволяють зберігати даний продукт в незмінному вигляді протягом декількох сотень років). Будь-який експерт говорить про те, що мед є унікальним продуктом, але він не володіє якимись надприродними здібностями до протистояння патогенним мікроорганізмам, тому у відкритому вигляді він дуже швидко псується і стає непридатним (і навіть забороненим) до застосування. Отже, в домашніх умовах даний продукт бджільництва необхідно зберігати в невеликих ємностях, щоб їх зручно було відкривати і з'їдати за відносно короткий час, так його властивості набагато довше збережуться.

Температура і місце зберігання
Особливе значення при обговоренні умов зберігання даного продукту необхідно приділяти саме температурі, причому для того, щоб дізнатися про те, якою вона повинна бути, необхідно просто заглянути в бджолиний вулик. Бджоли зазвичай дуже якісно утеплюють доказів, тому навіть при найсильніших морозах стовпчик термометра не показує температуру нижче «мінус» 10 градусів, проте найкраще вони себе почувають при нормальній (кімнатній) температурі. Потрібно сказати, що термін зберігання меду при кімнатній температурі становить мінімум 12 місяців, але при цьому стовпчик термометра в кімнаті не повинен показувати вище двадцяти градусів. Більш висока температура може прискорити процес кристалізації даного продукту, але, як відомо, на його якість кристалізована структура ніяк не впливає.

срок годности меда при комнатной температуре


Не можна не зробити акцент на тому, що різні фактори впливають на зберігання меду в домашніх умовах, температура є тільки одним з них, але додаткову увагу потрібно приділити ще місця, де буде знаходитися ємність з даним продуктом. Головне правило-світло, а точніше – його відсутність, тобто ємність ніяк не повинна знаходитися в місці, на яке спрямовані прямі сонячні промені. Ультрафіолетове випромінювання згубно впливає на цілющі властивості даного продукту, тому його потрібно зберігати в темному місці. Однак і це ще не все, адже місце повинно бути не тільки темним, а ще й відносно сухим (не більше 75% вологості). Правда, вологість залежить від виду продукту, адже акацієвий мед, наприклад, відносно нормально переносить підвищену вологість, а падевий – ні.

Ідеальним місцем для зберігання є високо розташований кухонну шафу, але його можна поставити і в комору, де він теж не буде псуватися.

Чи можна зберігати мед в холодильнику?Обговорюючи термін придатності меду при кімнатній температурі не можна не приділити увагу тому, чи можна зберігати даний продукт бджільництва в холодильній камері. Дане питання цікаве тим, що в різних джерелах і, відповідно, різні автори відповідають на нього неоднаково. Деякі фахівці кажуть, що можна без побоювання ставити його в холодильник, але при цьому температура в ньому не повинна опускатися нижче п'яти градусів тепла, продукт обов'язково повинен бути герметично закритий, а за рівнем вологості доведеться дуже ретельно стежити.

Однак інша група експертів вважає, що в холодильнику мед може дуже швидко заграти, тому що холод провокує появу конденсату на стінках ємності. І експертів, які вважають, що найкраще не ставити даний продукт в холодильник, більшість, тому оптимальним варіантом стане темне і сухе місце.

Особливості, про які варто знатиПро герметичності посуду, в якій повинен зберігатися даний продукт сказано досить, але варто ще приділити увагу тому, з чого вона може бути виготовлена. Найбільший термін придатності меду в домашніх умовах буде в тому випадку, якщо людина буде його зберігати в скляній або глиняній тарі (вона обов'язково повинна добре закриватися). Можна його зберігати і в пластиці, але тоді термін придатності не повинен перевищувати 10-12 місяців, тому що пластик з часом починає розкладатися і шкідливі речовини, що входять до його складу, можуть проникати в солодку масу.

Замовити мед різних сортів в Україні можна за тел:
+380984298830
+380955638797


Категорично заборонено тримати даний продукт в металевому посуді, тому що окислення заліза може стати причиною його бродіння, в результаті чого він втратить свої цілющі властивості, чудовий смак і аромат.

Знаючи особливості зберігання головного продукту бджільництва зовсім нескладно зберігати його цілющі властивості і смакові якості протягом максимально тривалого часу. Однак найкраще довго не тримати його в шафі на полиці, а вживати в їжу, тому що більш корисного для людського організму продукту в світі практично неможливо знайти.

З повагою, сімейна пасіка «Веселий Шершень»! banner

Мы Всегда Рады Проконсультировать
По Любому Интересующему Вас Вопросу.
Калькулятор приема продуктов пчелы
Возраст
Заказ
×

Отзывы

Что о нас говорят клиенты

Принимал курс по лечению хронического простатита. Сделал как рекомендовали на пасеке «Веселый Шершень» - 2 курса с перерывом. На первом месяце приема почувствовал какие то изменения в предстательной, но воспаление до конца не ушло. При приеме второго курса стал чувствовать себя намного лучше. Уже 8 месяцев как не беспокоит предстательная. Очень Вам благодарен за ваши продукты и за оказанную консультацию.

Фото
Игнатенко Владислав

Артемовск

Спасибо Дмитрий и Ольга за Вашу продукцию, а особенно за глазные капли. Страдаю глаукомой уже много лет. Болезнь прогрессирует, но благодаря Вашим каплям чувствую что прогресс уменьшился и видеть немного лучше стала. Жаль что они не излечивают данную болезнь, но и на этом огромное спасибо.

Фото
Лариса Ивановна

Киев

Долго искала свечи от геморроя на натуральной основе, так как в аптеке очень часто в состав свечей входит какой хим препарат. Увидела, что на семейной пасеке Веселый Шершень в состав входит только масло какао и прополис. Очень обрадовалась и сразу же заказала. Свечами осталась довольна – проблема решена не до конца, но прогресс существенный.

Фото
Раиса Павловна

Винница

Много лет уже как перешла на натуральную косметику. Часть делаю сама, беря информацию в интернете, часть покупаю. А вот от вашего крема питательного я просто в восторге. Пользуюсь постоянно и для лица и для рук. Да и мыло медовое то же теперь в нашей семье есть постоянно. На супермаркет не променяем.

Фото
Крючко Валентина

Запорожье

Дуже дякую Вам, Ольга за гарний рекомендований продукт – настій воскової молі. Моя дитина (дівчинка 7 років) постійно хворіла на запалення бронхів і ми часто проводили багато часу по лікарнях, в яких крім антибіотиків нічого не давали. Почала шукати народні способи лікування бронхіту і знайшла Вас. Моя дитина почала набагато менше хворіти і легше переносити захворювання. Також окремо дякую за бджолину пергу для імунітету.

Фото
Каноненко Ольга

Винница

Перенес серьезный кризис и получил инсульт. Моя дочь нашла информацию что хорошо помогает при данной проблеме для восстановления восковая моль. Позвонив мы получили консультацию, что лучше принимать курсом восковую моль с настойкой подмора. Так и сделали. Принимаю уже 4 месяц. Изменения на лицо. Но для полного восстановления хочу еще попринимать 2-3 месяца. Спасибо вам и вашим пчелкам за хорошие продукты.

Фото
Иван Федотович

Днепропетровск

Применяем Ваш курс повышения иммунитета всей семье и это первый год, когда мы с мужем не болели вовсе, а дочка только 1 раз. Мы очень довольны и впредь будем вашими постоянными клиентами.

Фото
Сергей и Валентина Мирошниченко

Киев

Как кормящая мама при кормлении ребенка появилась проблема с лактацией на 6 месяце. Вычитала что очень хорошо помогает Апилак на основе маточного молочка, но чистое маточное молочко оказывает действие еще сильнее. Мы заказали на семейной пасеке данный продукт. И уже после 4 дней приема молоко возобновилось в нужном объеме, а через 2 недели приема пришлось сцеживать лишнее. Очень понравился Ваш продукт. Теперь задумалась о курсе поднятия иммунитета. Спасибо за помощь.

Фото
Марина

Васильевка

Огромное спасибо пчелкам и Веселому Шершню. Болею много лет сахарным диабетом. Кроме медикаментов и особого питания ничего не помогает в жизни. Но я оптимист и стараюсь еще заниматься здоровым образом жизни. Покупая акационный мед у Дмитрия, он посоветовал приобрести настойку пчелиного подмора для понижения сахара. Не очень доверяя я приобрела. И сделала это не зря. По истечении 1 месяца сахар стал реже повышаться (чаще была виновата сама, так как не соблюдала диету). Пропила уже 3 месяца. Чувствую себя гораздо лучше. Какая то даже работоспособность появилась. Дмитрий, огромное человеческое спасибо Вам.

Фото
Лакута Валентина

Донецк

Дмитро, велике спасибі за смачний соняшниковий мед і за прополісний мед. Вживали заздалегідь і всю зиму вся наша велика родина не хворіла. Тільки онук небагато. На наступний сезон замовимо знову заздалегідь.

Фото
Дашко Іван

Львів

Страдаю много лет гайморитом. Как пробили, так стал постоянным «клиентом» больницы. Заказывая мед на пасеке «Веселый Шершень» увидел мазь Стоп гайморит и решил попробовать, так как цена была довольно таки демократичная. И после 2 недель использования увидел улучшения. С моим хроническим запущенным гайморитом чувствовать себя стал лучше. Рекомендую.

Фото
Пахомов Сергей

Харьков

Проходил лечение на семейной пасеке «Веселый Шершень» по лечению аденомы простаты. Произошло сильное воспаление от переохлаждения и сильно воспалилась предстательная. Да и врачи диагностировали увеличение аденомы. После 2 недель приема курса почувствовал что частично ушло воспаление. А уже после 2 месяцев приема воспаление исчезло. Аденома не уменьшилась после сделанного УЗИ в конце курса, но и не наблюдалось увеличение. Спасибо за оказанную консультацию и помощь. В ближайшее время планирую пройти еще один курс.

Фото
Игорь Марчук

Одесса

После года лечения от туберкулеза легких и устойчивости к медикаментам в больнице сам врач порекомендовал попробовать настойку восковой моли. Долго искал в интеренете и остановился на семейной пасеке «Веселый Шершень», где получил полную консультацию и после получения продукции дали инструкцию по применению. Также заинтересовала схема лечения туберкулеза восковой моли с настойкой прополиса, так как больше нигде такого не слышал. Уже через 3 месяца приема заболевание перешло в закрытую форму и к 7 месяцу исчезли и дыры. Сейчас, будучи уже здоровым, пропиваю профилактически 3-4 раза в год. Спасибо за вторую жизнь.

Фото
Владимир

Харьков

Мой сын уже много лет болеет псориазом и мы перепробовали наверное уже пол аптеки препаратов от данного заболевания. Практически все или не дают эффекта, или вызывают аллергию. Вычитала, что очень хорошо помогает прополисная мазь. Получив консультацию от Ольги, что именно 40% прополисная мазь хорошо справляется с данным заболеванием мы заказали и остались очень довольны. Теперь только ей и спасаемся. А самое главное – есть эффект и нет побочных действий данного продукта.

Фото
Крамаренко Ирина

Днепрорудный

Постоянно работаю на улице и на огороде. Часто обветриваются руки. Попробовала кремлевскую мазь использовать как крем. И мне безумно нравится. Теперь заказываю периодически данную мазь у Ольги.

Фото
Жанна Игнатьевна

Кременчуг

Оставить комментарий
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины