Аромат, колір і дефекти меду. Як же дегустувати мед?Для того щоб визначити дефекти меду потрібно взяти його в кількості 30-35 г, помістити в круглому склянці і накрити кришкою. Далі потрібно використовувати органолептичний аналіз. Мед оглядають, нюхають і пробують. Цей процес стимулює зорові, нюхові, смакові і тактильні органи чуття, а також їх роботу. Чотири основних типи відчуттів людини-це найтонші прилади, яким найсучасніша апаратура не є гідним конкурентом. За допомогою очей людина визначає колір меду, ступінь його чистоти, однорідності і наявність можливих дефектів кристалізації.

как пробовать мед


Залежно від того, який колір меду його поділяють на: світлі, середні і темні сорти. Перші визнані людьми, як кращі. Але іноді в цьому судженні немає справедливості. Наприклад, темний колір меду ознака гречаного сорту. А він містить залізо, мідь, марганець та інші важливі речовини в більшій кількості, ніж світлий бджолопродукт. І тому може виявитися цінніше. При довгому терміні зберігання колір меду змінюється і дає більш темний відтінок. Спінювання бджолиного продукту є ознакою його бродіння. Трапляється так, що під час зберігання нижній шар бджолиного продукту закристалізовується, а верхній стає сиропоподібним. Це ознака незрілості і вмісту підвищеної кількості води.

Купити мед різних сортів можна у нас, зателефонувавши по одному з телефонів:
+380984298830
+380955638797


Однак можна і зупинити бродіння бджолопродукту. Для цього потрібно нагрівати його до 60°С протягом півгодини. Це необхідно, тому що він бродить при температурі 14-20°С.Температура діапазоном в 4,4-10°С і в 20-27°С призводить до закисання тільки незрілого продукту, кількість води в якому перевищує 21%. При нагріванні змінюється колір, смак і аромат меду.

Для того щоб визначити колір меду потрібно використовувати тільки денне освітлення. Якщо бджолиний продукт знаходиться в стільниках, то вони повинні бути білими або жовтими, запечатаними і без ознак кристалізації в вмісті. У бджіл запечатування відбувається тільки після повного дозрівання продукту. Але це не гарантує людині натуральність і якість. При визначенні якості потрібно пошукати в сотах розплід, пергу, цукровий мед, ознаки бродіння та інші органолептичні пороки.

За допомогою нюху можна розрізнити компоненти в ароматі меду. Для цього потрібен пластмасовий шпатель або ложечка, за допомогою якої потрібно помішувати бджолиний продукт, наближаючи поступово до носа, і повільно вдихати запах. Визначивши найсильніші аромати і адаптувавшись до них, людина зможе відчути і менш сильні запахи.

Після за допомогою шпателя потрібно взяти невелику кількість меду і покласти його в рот.

Поки мед буде розчинятися, його потрібно переміщати далі по ротовій порожнині. Таким чином, уточнюється аромат меду. При цьому в його визначенні бере участь не тільки пряме вдихання через ніс, але і зворотне, ретроназальное. Потрібно відзначити, що аромат меду може відчуватися і швидкоплинно, і протягом більш тривалого терміну.

Як правильно дегустувати мед?Для того щоб визначити аромат меду, його (30-40 г) також можна покласти в стакан. Потім посудину закривається кришкою і вміст за допомогою водяної бані протягом десяти хвилин прогрівається. Важливою ознакою якості є аромат меду. Ніжний і приємний він виходить від цінних сортів бджолиного продукту (від липового, акацієвого та ін.). Але цікаво знати, що тютюновий і деякі інші види мають неприємний запах.

Якщо говорити про смакові відчуття, то процес визначення такий: почуття сильної солодощі, потім з'являються аромати, сприйняті за допомогою ретроназального вдихання через ніс, після цього смакові відчуття можуть бути неприємними. У той момент, коли мова і небо розчавлюють дегустируемую порцію меду, визначається ступінь його кристалізації, розміри кристалів, їх консистенція. Людина повинна кілька разів провести дегустацію і постаратися відобразити в пам'яті характеристики.

При дегустації декількох проб бджолиного продукту (після 3-4 проби) необхідно зробити перерву.

Для того щоб визначити смак меду, його потрібно попередньо нагріти до 30°С.всі його сорти мають солодкий смак. Але у тютюнового, каштанового і Вербового присмак гіркуватий, а Вересовий ще й терпкий по відчуттях. Інформацію, отриману від дегустації, піддають оцінці. Спочатку виділяються дефекти меду, а потім оцінюється його якість.

Розрізняють дефекти меду в залежності від того, наскільки слабка або сильна їх інтенсивність. Вони можуть зачіпати кристалізацію, яку ділять на: неповну і повну. Вона, в свою чергу, може виявляти ознаки вогнищ білих плям і мармуровості. Також дефекти меду стосуються домішок в ньому. Ще недоліки можна визначити по відсутності гомогенності бджолиного продукту. Тобто, якщо в ньому не знаходять різні відтінки, кольорові шари та ін.

Зорові дефекти меду-це його незвичайний колір, надмірна рідина і наявність бульбашок.

как правильно дегустировать мед


Нюхові дефекти меду-найчастіше наявність незвичайного запаху, який чужий меду, або специфічно натуральний аромат меду занадто слабкий.
Смакові дефекти меду визначають такі фактори, як: різні домішки в ньому, надзвичайна кислотність, яку викликає бродіння, карамельний аромат, пов'язаний з підігрівом, гіркий присмак і т. п.

Тактильні дефекти меду обумовлює сильна кристалізація, яка заважає взяти продукт на пробу, і тип грануляції.

Якщо підсумовуються три і більше слабких дефектів, то виходить один сильний. Саме його вистачає на визначення бджолопродукту, як низького за якістю. Висока якість можливо в тому випадку, якщо всі перераховані вище дефекти меду не були виявлені. Для хорошого бджолиного продукту характерна нормальна рідина, тонка кристалізація, інтенсивна солодкість, тонкий виражений аромат і рівномірний білий або бурштиновий колір меду.

Замовити мед різних сортів в Україні можна за телефнами:
+380984298830
+380955638797


Для того щоб поліпшити органолептичні властивості меду, слід провести його купажування, тобто змішування декількох сортів. Таким чином, удосконалюється колір, смак і вологість у випадку з малоцінними сортами. Наприклад, можна бджолиний продукт, який містить невелику кількість води, змішати з тим, який відчуває в ній надлишок. При купажі слід дотримуватися обережності. Адже навіть невеликою кількістю меду поганої якості можна зіпсувати більш високу якість іншого бджолопродукту. З якісним медом не слід змішувати надмірно рідкий, тому що цілком можливо його закисання під час зберігання.

З повагою, сімейна пасіка «Веселий Шершень»! banner

Мы Всегда Рады Проконсультировать
По Любому Интересующему Вас Вопросу.
Калькулятор приема продуктов пчелы
Возраст
Заказ
×

Отзывы

Что о нас говорят клиенты

Принимал курс по лечению хронического простатита. Сделал как рекомендовали на пасеке «Веселый Шершень» - 2 курса с перерывом. На первом месяце приема почувствовал какие то изменения в предстательной, но воспаление до конца не ушло. При приеме второго курса стал чувствовать себя намного лучше. Уже 8 месяцев как не беспокоит предстательная. Очень Вам благодарен за ваши продукты и за оказанную консультацию.

Фото
Игнатенко Владислав

Артемовск

Спасибо Дмитрий и Ольга за Вашу продукцию, а особенно за глазные капли. Страдаю глаукомой уже много лет. Болезнь прогрессирует, но благодаря Вашим каплям чувствую что прогресс уменьшился и видеть немного лучше стала. Жаль что они не излечивают данную болезнь, но и на этом огромное спасибо.

Фото
Лариса Ивановна

Киев

Долго искала свечи от геморроя на натуральной основе, так как в аптеке очень часто в состав свечей входит какой хим препарат. Увидела, что на семейной пасеке Веселый Шершень в состав входит только масло какао и прополис. Очень обрадовалась и сразу же заказала. Свечами осталась довольна – проблема решена не до конца, но прогресс существенный.

Фото
Раиса Павловна

Винница

Много лет уже как перешла на натуральную косметику. Часть делаю сама, беря информацию в интернете, часть покупаю. А вот от вашего крема питательного я просто в восторге. Пользуюсь постоянно и для лица и для рук. Да и мыло медовое то же теперь в нашей семье есть постоянно. На супермаркет не променяем.

Фото
Крючко Валентина

Запорожье

Дуже дякую Вам, Ольга за гарний рекомендований продукт – настій воскової молі. Моя дитина (дівчинка 7 років) постійно хворіла на запалення бронхів і ми часто проводили багато часу по лікарнях, в яких крім антибіотиків нічого не давали. Почала шукати народні способи лікування бронхіту і знайшла Вас. Моя дитина почала набагато менше хворіти і легше переносити захворювання. Також окремо дякую за бджолину пергу для імунітету.

Фото
Каноненко Ольга

Винница

Перенес серьезный кризис и получил инсульт. Моя дочь нашла информацию что хорошо помогает при данной проблеме для восстановления восковая моль. Позвонив мы получили консультацию, что лучше принимать курсом восковую моль с настойкой подмора. Так и сделали. Принимаю уже 4 месяц. Изменения на лицо. Но для полного восстановления хочу еще попринимать 2-3 месяца. Спасибо вам и вашим пчелкам за хорошие продукты.

Фото
Иван Федотович

Днепропетровск

Применяем Ваш курс повышения иммунитета всей семье и это первый год, когда мы с мужем не болели вовсе, а дочка только 1 раз. Мы очень довольны и впредь будем вашими постоянными клиентами.

Фото
Сергей и Валентина Мирошниченко

Киев

Как кормящая мама при кормлении ребенка появилась проблема с лактацией на 6 месяце. Вычитала что очень хорошо помогает Апилак на основе маточного молочка, но чистое маточное молочко оказывает действие еще сильнее. Мы заказали на семейной пасеке данный продукт. И уже после 4 дней приема молоко возобновилось в нужном объеме, а через 2 недели приема пришлось сцеживать лишнее. Очень понравился Ваш продукт. Теперь задумалась о курсе поднятия иммунитета. Спасибо за помощь.

Фото
Марина

Васильевка

Огромное спасибо пчелкам и Веселому Шершню. Болею много лет сахарным диабетом. Кроме медикаментов и особого питания ничего не помогает в жизни. Но я оптимист и стараюсь еще заниматься здоровым образом жизни. Покупая акационный мед у Дмитрия, он посоветовал приобрести настойку пчелиного подмора для понижения сахара. Не очень доверяя я приобрела. И сделала это не зря. По истечении 1 месяца сахар стал реже повышаться (чаще была виновата сама, так как не соблюдала диету). Пропила уже 3 месяца. Чувствую себя гораздо лучше. Какая то даже работоспособность появилась. Дмитрий, огромное человеческое спасибо Вам.

Фото
Лакута Валентина

Донецк

Дмитро, велике спасибі за смачний соняшниковий мед і за прополісний мед. Вживали заздалегідь і всю зиму вся наша велика родина не хворіла. Тільки онук небагато. На наступний сезон замовимо знову заздалегідь.

Фото
Дашко Іван

Львів

Страдаю много лет гайморитом. Как пробили, так стал постоянным «клиентом» больницы. Заказывая мед на пасеке «Веселый Шершень» увидел мазь Стоп гайморит и решил попробовать, так как цена была довольно таки демократичная. И после 2 недель использования увидел улучшения. С моим хроническим запущенным гайморитом чувствовать себя стал лучше. Рекомендую.

Фото
Пахомов Сергей

Харьков

Проходил лечение на семейной пасеке «Веселый Шершень» по лечению аденомы простаты. Произошло сильное воспаление от переохлаждения и сильно воспалилась предстательная. Да и врачи диагностировали увеличение аденомы. После 2 недель приема курса почувствовал что частично ушло воспаление. А уже после 2 месяцев приема воспаление исчезло. Аденома не уменьшилась после сделанного УЗИ в конце курса, но и не наблюдалось увеличение. Спасибо за оказанную консультацию и помощь. В ближайшее время планирую пройти еще один курс.

Фото
Игорь Марчук

Одесса

После года лечения от туберкулеза легких и устойчивости к медикаментам в больнице сам врач порекомендовал попробовать настойку восковой моли. Долго искал в интеренете и остановился на семейной пасеке «Веселый Шершень», где получил полную консультацию и после получения продукции дали инструкцию по применению. Также заинтересовала схема лечения туберкулеза восковой моли с настойкой прополиса, так как больше нигде такого не слышал. Уже через 3 месяца приема заболевание перешло в закрытую форму и к 7 месяцу исчезли и дыры. Сейчас, будучи уже здоровым, пропиваю профилактически 3-4 раза в год. Спасибо за вторую жизнь.

Фото
Владимир

Харьков

Мой сын уже много лет болеет псориазом и мы перепробовали наверное уже пол аптеки препаратов от данного заболевания. Практически все или не дают эффекта, или вызывают аллергию. Вычитала, что очень хорошо помогает прополисная мазь. Получив консультацию от Ольги, что именно 40% прополисная мазь хорошо справляется с данным заболеванием мы заказали и остались очень довольны. Теперь только ей и спасаемся. А самое главное – есть эффект и нет побочных действий данного продукта.

Фото
Крамаренко Ирина

Днепрорудный

Постоянно работаю на улице и на огороде. Часто обветриваются руки. Попробовала кремлевскую мазь использовать как крем. И мне безумно нравится. Теперь заказываю периодически данную мазь у Ольги.

Фото
Жанна Игнатьевна

Кременчуг

Оставить комментарий
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины